Bezpieczeństwo
Wydajność
Oszczędności
Ekologia
Kontrola
Korzyści

Zarządzanie drukiem

Łatwe zarządzanie

Pełna kontrola środowiska druku w jednym miejscu

Zintegrowane skanowanie

Integracja z usługami katalogowymi

Dostęp za pośrednictwem przeglądarki Internetowej.

Proste użytkowanie

Jedna zainstalowana drukarka, odbiór wydruku na wielu urządzeniach

Zwalniane są tylko dokumenty zalogowanego użytkownika

Sami decydujemy kiedy wysłany dokument zostanie wydrukowany.

Można anulować lub zmieniać wydruk bezpośrednio z panelu urządzenia.

Od czego zacząć

System wydruku dzieli fizyczną maszynę na urządzenie drukujące i sterujące. W tej drugiej części instalowane jest dodatkowe oprogramowanie zarządzające. Aby można było je zainstalować, maszyna musi posiadać przeznaczoną do tego platformę systemową (ang. embedded system).
W przypadku produktów firmy Sharp jest to OSA. W urządzeniach Lexmark LeSF a w urządzeniach Brother jest to BSI. Każda większa firma ma własne rozwiązanie w tym zakresie. Więc rozpoczęcie naszej przygody z systemem druku, wymaga w pierwszej kolejności wykonania inwentaryzacji własnego parku maszyn, pod kątem oprogramowania.
Istotne są dwie informacje. Dostępność platformy systemowej oraz jej wersji. Na podstawie tej drugiej informacji będzie dostosowana wersja oprogramowania zarządzającego. Aby to ustalić można skorzystać z portalu producenta lub pozostawić to firmie instalującej system druku.

Warto wiedzieć

System druku (zależnie od architektury) korzysta z jednego lub kilku sterowników służących do drukowania dokumentów z wszystkich podłączonych do systemu maszyn. Takie rozwiązanie lepiej funkcjonuje, gdy w środowisku drukowania mamy urządzenia jednego producenta. Nie jest to jednak wymóg konieczny, jeżeli chcemy korzystać tylko z funkcji związanych bezpośrednio z usługą drukowania. Jeżeli mamy w zamiarze podłączyć do systemu nietypowe urządzenie drukujące, to musimy liczyć się z tym, że funkcje nie związane bezpośrednio z drukiem mogą nie być w pełni obsługiwane.
Zależnie od wybranego rozwiązania, systemy druku mogą zarządzać parkami maszyn drukujących w jednej lub wielu lokalizacjach. W drugim przypadku, mogą to być różne miasta a nawet kraje.